Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 6 d.


Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
T. Roosalu: jei problemos nematome, nereiškia, kad jos nėra
Už vyrų darbą ir tai, kaip jie jį atlieka, esame linkę sumokėti daugiau, sako Talino universiteto mokslininkė, sociologė Triin Roosalu. Mortai Masiulytei ji pasakoja apie tai, kaip atlyginimų skirtumą tarp vyrų ir moterų mato Estijos įmonės ir kodėl jį mažinti turėtų būti aktualu ne tik moterims.
Aktualijos
TYRIMAS
50–56 metų moteris – ekonomiškai labiausiai pažeidžiama amžiaus grupė
Moterims Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirbant mažiau nei vyrams, mokslininkai pastebi, jog 50–56 metų moteris – labiausiai pažeidžiama ir ekonomiškai nesaugi amžiaus grupė.
IT ir transportas
MOTERYS SKAITMENINĖJE EROJE
Ieškokite moters: technologijų sektorius neišnaudoja daugybės talentų
Informacinės ir komunikacijų technologijos tampa bene svarbiausiomis verslui ir valstybėms, tačiau šioje srityje išnaudojama tik kiek daugiau nei pusė darbo
Verslas
LYČIŲ LYGYBĖ
Moterys Lietuvoje tebekovoja už savo teises
Dažnai lyčių lygybė siejama su tolerancija, kvotomis ar feminizmu. Vis dėlto pirmiausia vyrų ir moterų skaičiaus balansas ir sąžiningi atlyginimai yra ekonominio augimo variklis – tai skatina ir įmonių, ir šalies progresą.
Kava su IQ
E. Motschmann: „Taika kalba moterų lūpomis“
„Užsienio ir saugumo politikoje tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu vis dar dominuoja vyrai“, – įsitikinusi Vokietijos Bundestago narė Elisabeth Motschmann. Lietuvoje pristačiusi anglišką knygos „Female in Diplomacy. Women in Foreign Policy“ vertimą, ji pabrėžė, kad moterys ir toliau tūno šešėlyje.
Verslas
EP akiratyje – lyčių lygybė: užtikrinti padėtų PVM lengvata?
Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl lyčių lygybės ir mokesčių, taip siūloma taikyti lengvatas moterų perkamoms paslaugoms ir prekėms.
Aktualijos
H. Clark: „Moterys nudirba tris ketvirtadalius pasaulio neapmokamo darbo“
„Aš visada sakiau, kad nenoriu ir nesitikiu, jog kas nors už mane balsuos dėl to, jog esu moteris. Tačiau tikiuosi, kad jie nesirinks nebalsuoti, nes esu moteris“, – buvusios Naujosios Zelandijos premjerės ir Jungtinių Tautų vystymo programos vadovės Helen Clark frazė, ištarta 2016 m. Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus rinkimų kampanijos metu, apibūdina jos požiūrį į lyčių lygybę. IQ apžvalgininkei Ugnei Litvinaitei ji pasakojo, kuo skiriasi teisinis neutralumas ir realios moterų galimybės bei kas svarbu siekiant kitų tvarios plėtros tikslų.
Komentarai
Ką nutyli paviešinti atlyginimų vidurkiai?
Viešoji erdvė Lietuvoje vėl įkaito – dėmesio centre atsidūrė paviešinti šalies darbdavių mokami vidutiniai atlyginimai. Buvo skubama aiškintis ir lyginti, kokio dydžio atlyginimus gauna vieno ar kito sektoriaus darbuotojai. Nusirito nuomonių lavina, kas darbuotojams moka per mažai ir kokios galimos to priežastys. Tačiau visose šiose diskusijose pritrūko vieno svarbaus aspekto.
Verslas
Taip, jos gali
Į lyčių lygybę imama žvelgti ne kaip į socialinę ir moralinę visuomenės pareigą, bet kaip į stiprų ir dar neįsuktą ekonomikos variklį
ŽYMA
LYČIŲ LYGYBĖ